Dassie2001 (dassie2001) wrote,
Dassie2001
dassie2001

1177. Анонс. Для тех, кто в Варшаве.

Получил приглашение, но полагаю, что и не получившие могут запросить организатора (см. е-адрес в конце).

Польско-российский Центр диалога и согласия организует дискуссию:

Dyskusja: Zachód, Rosja i wspólni sąsiedzi - jak wyjść z klinczu? | 12 lutego 2018 (poniedziałek) godz. 15:00

Участники:
Anders Åslund – pracownik naukowy w Centrum Eurazji im. Dinu Patriciu w Atlantic Council, wykładowca na Uniwersytecie Georgetown, prezes CASE - Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych. Wcześniej pracował m. in. w Brookings Institute, Kennan Institute i Wilson Center. Jest wiodącym specjalistą w zakresie polityki gospodarczej Rosji, Ukrainy i krajów Europy Wschodniej, był doradcą wielu rządów (w Rosji, na Ukrainie), a także dyplomatą w Kuwejcie, Polsce, Genewie i Moskwie. Jest autorem wielu publikacji, ostatnio: Europe's Growth Challenge (2017) i Ukraine: What Went Wrong and How to Fix It (2015).

Irina Busygina – dyrektor Centrum Studiów Porównawczych nad Administracją Publiczną w Wyższej Szkole Ekonomii w Petersburgu. Wcześniej pracowała jako kierownik Centrum Regionalnych Badań Politycznych w Moskiewskim Państwowym Instytucie Stosunków Międzynarodowych (MGIMO), a także na Uniwersytecie w Helsinkach, w Uppsali, w Nowym Jorku czy w Hokkaido. W zakres jej badań naukowych wchodzą stosunki Rosji z UE, federalizm i regionalizm.

Tedo Japaridze – gruziński polityk i dyplomata, obecnie doradca ds. polityki zagranicznej premiera Gruzji. W 1991 roku został powołany na stanowisko wiceministra spraw zagranicznych. Od listopada 1992 do czerwca 1994 roku pełnił funkcję wiceprzewodniczącego w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. W kolejnych latach był ambasadorem Gruzji w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku. Po bezkrwawej Rewolucji Róż, Japaridze został ministrem spraw zagranicznych w nowym rządzie. Pracował również jako Sekretarz Generalny Organizacji Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego (BSEC) oraz przewodniczący Instytutu Kaukazu USA w Tbilisi. W 2006 r. współpracował z Woodrow Wilson International Center for Scholars.

Stefan Meister – kierownik Centrum Europy Środkowej i Wschodniej, Rosji i Azji Centralnej im. Roberta Boscha w Niemieckiej Radzie Polityki Zagranicznej (DGAP). Pracował również wielokrotnie jako obserwator wyborów z ramienia OBWE na obszarze postsowieckim i był odpowiedzialny za rozwój projektów naukowych w rosyjskich regionach, w szczególności w Kaliningradzie. W latach 2015-2016 był pracownikiem naukowym w Transatlantic Academy w Waszyngtonie. W obszarze jego zainteresowań znajduje się m.in.: polityka wewnętrzna, zagraniczna i energetyczna Rosji, stosunki Rosji w Unią Europejską, w tym z Niemcami.

Ernest Wyciszkiewicz – politolog, od 2016 roku dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Wcześniej zastępca dyrektora Centrum, koordynator programu ds. bezpieczeństwa energetycznego, zmian klimatu i prawa międzynarodowego w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Autor wielu opracowań analitycznych, ekspertyz i artykułów z zakresu polityki energetycznej Federacji Rosyjskiej i Unii Europejskiej, relacji Unia Europejska-Rosja, polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej i międzynarodowych negocjacji klimatycznych.

kiedy: 12 lutego 2018 r. (poniedziałek) godz. 15:00
gdzie: Marzyciele i Rzemieślnicy, Warszawa, ul. Bracka 25, III piętro
języki debaty: polski i angielski (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne)

Ze względów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie przybycia: kolakowska@cprdip.pl

P.S. От себя добавлю, что Андерс Аслунд (вероятно, правильнее писать по-русски Ослунд, он швед и первая
буква его фамилии - А с нуликом сверху, но вроде в русскоязычных СМИ пишут Аслунд) - один из экспертов, готовивших "кремлевский список" приближенных к Путину олигархов и т.п.
Этот список от экспертов был в последний момент подменен и вместо него американцы обнародовали,
как говорится, кремлевский телефонный справочник и вырезку из списка Форбса. Посему участие Ослунда в дискуссии может быть интересным.

Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your reply will be screened

  • 6 comments